Grimmich.cz

Hedvábí

Hedvábí je velmi oblíbené nejenom pro krásu, ale zejména kvůli svým vynikajícím a mimořádným vlastnostem. Naše hedvábí je hedvábí přírodní neboli pravé.

Hedvábí
1/ Tafetta
Hedvábí
2/ Crepe de Satin

Historie hedvábí

Hedvábí pochází z Číny, je produktem motýla bource morušového. První zmínky o jeho chovu spadají už do 3. tisíciletí př. n. l. Hedvábí bylo vždy cenným obchodním artiklem. Z Číny se hedvábí dováželo až do Persie či Říma, kde se těšilo nesmírné oblibě.

Hedvábí
3/ Tafetta
Hedvábí
4/ Crepe de Chine

Vlastnosti hedvábí

Hedvábí je velmi tenké, lehké, ale přitom nesmírně pevné. Chrání před změnami venkovní teploty - v létě příjemně chladí a naopak v zimě hřeje. Je vzdušné, velmi dobře přijímá a vylučuje vodu. Hedvábí dokonce pohlcuje i škodlivé UV paprsky.

Hedvábí
5/ Tafetta
Hedvábí
6/ Pongé

Blahodárný vliv hedvábí na zdraví

Vlákno z přírodního hedvábí je velkou zásobárnou proteinů, obsahuje mimo jiné až 18 druhů aminokyselin, z nichž některé napomáhají regeneraci tělových buněk. Čínští lékaři uvádějí, že samotné nošení oděvů z přírodního hedvábí pozitivně ovlivňuje životnost kožních buněk, učinně působí proti kornatění cév, a tím i proti stárnutí a některým nemoci.

Hedvábí
7/ Crepe Georgette
Hedvábí
8/ Pongé

Naše hedvábí

Naše hedvábí je přírodní a ručně malované. Nejčastěji pracujeme s materiály Pongeé, Crepe de Chine, Crepe Satin, Tafetta, Crepe Georgette. Vytváříme malované hedvábné šátky a šály a také malované hedvábné kravaty. Další výrobky naleznete v prodejní galerii.

Výtvarné techniky a hedvábí

Na našem webu Výtvarné techniky naleznete mnoho článků o hedvábí: šátky a hedvábí.

Grimmich.cz, Alena Isabella Grimmichová a Igor Grimmich, obchod: IČ 12267716, Obchodní podmínky [PDF] a Ochrana osobních údajů [PDF]
© 2002-2018 Grimmich.
© 2002–2018 webdesign Šimon Grimmich, Icon made by Freepik from www.flaticon.com
Podívejte se také na kurzy meditace, MBSR a mindfulness